בגדי עבודה

בגדי עבודה הוצאה מוכרת

ג'י בגדי עבודה מכנסי עבודה בגדי עבודה

על פי סעיף 17 לפקודת מס הכנסה נקבע מהו העיקרון המנחה לניקוי הוצאות לצורכי מס. על פי פקודה זו כי הוצאה תותח בהוצאה חייבת במס באם היא נוצרה לשם ייצור הכנסה.

האם בגדי עבודה ייחשבו כהוצאה חייבת במס?

ניתן בהחלט לטעון שבגדי עבודה הינם הוצאה מוכרת לצורכי מס משום שהם משמשים את עובדי העסק בלבוש לשם עבודה. לכן, בשפה הפשוטה רכישת בגדי עבודה הינם הוצאה לשם ייצור הכנסה.

מה שיעור המס הניתן לניכוי ברכישת בגדי עבודה?

על פי תקנה 6 לפקודת ניכוי הוצאות של מס הכנסה נקבע, כי ניתן לנכות שיעור מס של 80 אחוז בגין רכישת בגדי עבודה הנועדים לצורכי עבודה. אולם ישנם שני תנאים שבעל העסק יכול לקבל שיעור ניכוי של 100 אחוז באם מתקיימים אחד מהתנאים הבאים:

• כאשר בגד העבודה משוייך באופן לעסק ולא ניתן להשתמש בבגד העבודה שלא לצורך העבודה. ניתן להבין שבמקרה שיש לוגו בולט של שם העסק אז ניתן להבין שהבגד משומש אך ורק לצורכי עבודה.

• קיימת חובה לשים את הבגד לצורך העבודה למשל: בגד כיבוי אש, גלימה של עורך דין, חלוק של רופא או אחות.

איפה ניתן לרכוש בגדי עבודה עם לוגו כך שניתן יהיה להכיר בהם כהוצאה מוכרת במס?

אצלנו תוכלו לשלוח לנו את הלוגו ואנו נדפיס לכם את לוגו העסק בגודל שתבחרו וכך תוכלו להתקזז עם רשויות המס בישראל. כמו שתקבלו חשבונית מס מעסק המוכר בגדי עבודה בלבד וכך תוכלו בקלות לשלוח את החשבונית לרואה החשבון שלכם ולקבל ניכוי.

האם יש יתרונות נוספים בקניית בגדי עבודה ממותגים לעסק?

התשובה בהחלט כן, בגדי עבודה ממותגים לעסק יוצרים זהות בין העובדים, נותנים תחושת שייכות לעובדים ומהווים אמצעי מרכזי להראות לקהל הלקוחות הנכנס שמדובר בעסק רציני המשקיע בעצמו. זכרו שלבוש העובדים הם הפנים של העסק שלכם.

על מה להקפיד בבחירת בגדי העבודה?

• נוחות בגד העבודה – העובד חייב ללבוש בגד נוח שיתאים למידותיו ולסוג העבודה שלו.

• איכות התפירה – אין ספק שאנו רוצים בגדי עבודה איכותיים שיחזיקו לנו זמן ממושך.

• איכות הבד – אין ספק שבד איכותי יאפשר לעובד לעבוד בנוחות וימנע למשל תחושת הזעה מיותרת, כמו כן בד איכותי גורם לכך שהבגד יחזיק זמן ממושך ולא יתקלקל בכביסה.